Mitra Yayınları
Gerilla Filmcinin El Kitabı

Gerilla Filmcinin El Kitabı

Barkod : 9786055752712
Eser Adı : Gerilla Filmcinin El Kitabı
Alt Başlık : -
Türü : Sinema
Yazar : Chris Jones-Andrew Zinnes-G.Jolliffe
Son Okuma : -
Yayına Hazırlayan : -
Çevirmen : Özgür Umut Hoşafçı
Kapak Tasarım : -
Baskı : Tek Renk
Kâğıt Kalitesi : 1. Hamur
Sayfa Sayısı : 316
Ebat : 11 x 15 cm
Baskı Yılı : 2014
Fiyatı : 18,52 TL

Bir fikriniz mi var? Hadi kamera bulun, Gidip filminizi çekin, Piyasaya sürün. Kulağa basit geliyor değil mi? Ama dijital kameraların, hatta cep telefonlarının ve evde kolayca kullanılabilen kurgu sistemlerinin gelişmesi ile film yapımı işte bu kadar kolay hale geldi. Peki ama nasıl film? Yani eldeki her türlü kaynağı kullanarak, kalabalık ekiplere ihtiyaç duymadan, düşük hatta mikro sayılabilecek bütçelerle çekilen bağımsız filmler. Mottosu ise basit: “zaman-mekan-oyuncu bulduğunda çek, diğer günlerde otur, bekle.

” Gerilla usulü film yapımı, aslında ülkemizde bu adla bilinmese de uygulamada yöntem olarak pek çok bağımsız filmcinin, özellikle de kısa filmcilerin –çoğunlukla zorunluluktan- başvurduğu bir seçenek. Gerilla filmci bir taraftan kısıtlı kaynaklarıyla cebelleşirken, ne çekimler için mekan sahiplerinden izin almakla uğraşabilir ne de pahalı setler inşa etmek veya kiralamak için para harcar. Yani bütçeniz yoksa ya da çok kısıtlıysa ama buna rağmen film çekmek istiyorsanız gerilla filmcilerin yolundan ilerlemelisiniz.

Gerilla Filmcinin El Kitabı işte bu yollardan geçerek film çekmeyi başarmış, altın değerinde deneyimlere sahip kişilerin tavsiyelerinden oluşan, dünyanın pek çok ülkesinde beğenilerek okunan bir kaynak eser. Üstelik film çekiminin dekordan, kostüme, ses kaydından, post prodüksiyona kadar hemen her alanına değinilmiş muhteşem bir kaynak. Bir sonraki Paranormal Activity neden sizin filminiz olmasın? Öyleyse ne duruyorsunuz.


Mitra Yayınları Facebook Mitra Yayınları Twitter Mitra Yayınları Instagram