Mitra Yayınları
Doğada ve İnsanda Akıl

Doğada ve İnsanda Akıl

Barkod : 9786056998973
Eser Adı : Doğada ve İnsanda Akıl
Alt Başlık : -
Türü : Parapsikoloji
Yazar : Helena Petrovna Blavatsky
Son Okuma : -
Yayına Hazırlayan : -
Çevirmen : Özgür Umut Hoşafçı
Kapak Tasarım : Yunus Karaaslan
Baskı : Tek Renk
Kâğıt Kalitesi : 2.Hamur 70 gr
Sayfa Sayısı : 112
Ebat : 10 x 15 cm
Baskı Yılı : 2021

Helena Petrovna BLAVATSKY, tüm bilim dallarının kendi varsayımlarını ortaya koyduğu on sekizinci ile on dokuzuncu yüzyıl itibarıyla miras kalan materyalizmin insan düşüncesi üzerindeki yıkıcı etkisinin bütünüyle farkındaydı ve bilimsel araştırmanın bulgularını sıklıkla okült felsefenin gerçeklerine dönüştürme fırsatı bulmuştur.

Bu kitapta yer alan makalelerde de görüleceği gibi, yorumları, hiçbir şekilde kadim öğretiyi aktarmakla sınırlı değildir. Bilimsel literatürden yeni materyalleri alır ve bunları Gizli Öğreti’nin felsefi önermelerini destekleyen kanıtlara dönüştürürdü. Ayrıca bilimsel araştırmalardan, kendi beyan ettiği ilkelere birden fazla kanıt bulur. Her zaman azınlıkta olan engin görüşlü bilim adamlarını alıntılar ve onları kadirşinas terimlerle ele alır. Zira onlar H.P.B’nin gözünde sezgileri, şüpheci inkarın kabuğunu kıracak kadar güçlü ve araştırmalarının ortaya koyduğu ruhani fikirleri onaylamalarına önayak olan insanlardır.

Ayrıca HBP her ne kadar modern bilim insanları onları anlamamış ya da anlamayacak olsa da kadim filozofların önceliğini ve sonuçlarının gerçekliğini ve güvenilirliğini tekrar tekrar beyan etmeyi gerekli bulmuştur.


Mitra Yayınları Facebook Mitra Yayınları Twitter Mitra Yayınları Instagram